İki Ülke Yatırımları Önemli

Kazakistan’da 20’den fazla Kazak-Türk lisesi olduğunu hatırlatan Nazarbayev, ”Çocuklarımızküçük yaşta iki ülke arasındaki dostluğu öğreniyor. Bu, ilişkilerin gelişmesine katkıda bulunacak” diye konuştu.

Asya’da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı’nın (AİGK/CICA) dönem başkanlığını Türkiye’nin yürüttüğünü hatırlatan Nazarbayev, dünya nüfusunun neredeyse yarısının bu teşkilatın içinde olduğunu bildirdi.

Nazarbayev, ”Küreselleşme çağında beklenmeyen tehlikelere karşı böyle bir platformun ihtiyacı ortaya çıkıyor. Zenginliklerin birçoğu Asya’da. Gelecek Asya’da. Avrupa’daki güvenlik konusu düşünüldüğünde Asya’da da istikrar olursa tüm Avrasya’da barış olur” dedi.

Karşılıklı ticaret hacmi konusunda da yatırım konusunda da bugün ve yarın İstanbul’da birçok anlaşma imzalanacağını belirten Nazarbayev, bir Türk şirketinin Kazakistan’da büyük bir ilaç fabrikası kuracağını söyledi. Nazarbayev, ayrıca deri, buğday inşaat malzemeleri konusunda da yatırımlar olacağını aktardı.

Türkiye’de iş kurmak için sadece 3 belgeye ihtiyaç olduğunu dile getiren Nazarbayev, ”Ben bunu söylediğimde kimse inanmıyor. Türkiye’de gayrimenkul alımı, bankacılık ve sanayi alanlarında Kazak yatırımcıların buraya gelmesi gerek

Reklamlar
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s